על שבעת הגמדים, אשליית החיים הטובים ומה שביניהם

כשגמד מספר אחת וגמדה מספר שתיים החליטו לבנות את חייהם במשותף הנוסחה נראתה פשוטה, עובדים, מרוויחים, מביאים גמדים לעולם, לוקחים משכנתא, קונים גזע קטן, משפצים, מביאים עוד גמדים לעולם  וכן הלאה וכן הלאה.

תכנית  גדולה לא הייתה כאן אך בהחלט  זרימה טבעית וספונטנית של החיים.

ואכן גמד מספר אחת וגמדה מספר שתיים מצאו גזע נחמד בשכונת עצי אורן נחמדה , הגזע היה מרווח ואף  היו  לו אחוזי בנייה שיאפשרו את התרחבות המשפחה בעתיד.

תוך זמן קצר גדלה המשפחה וגמדים מספר שלוש וארבע הגיעו לעולם מקדימים אך במעט את גמדים חמש ,שש ושבע.

גמד מספר אחת וגמדה מספר שתיים נהגו לצאת מוקדם בבוקר לעבודה ולחזור בשעות הערב המאוחרות, גמד מספר אחת היה חוטב עצים עצמאי וגמדה מספר שתיים הייתה מנהלת השיווק של מפעל הכוורות המקומי, העבודה לא הייתה קלה, שעות העבודה היו מרובות אך הכנסה נאה הייתה בצידן ועל כן התעלמו הם מהקושי והמשיכו לנוע קדימה במסלול חייהם.

הם הרוויחו יפה ולאחר זמן מה לקחו עוד משכנתא, ניצלו את אחוזי הבנייה והרחיבו את הגזע שלהם הם בהחלט היוו מקור לקנאה מצד שכניהם שראו כיצד גמד מספר אחד וגמדה מספר שתיים מרהטים  את גזעם בטוב טעם, רוכשים פרטי לבוש ממותגים יוצאים פעמיים בשנה לחופשת סקי בהר השלג ולחופשה משפחתית שנתית יחד עם חמשת גמדיהם.

מאחר והשניים עבדו קשה הם הגיעו לתובנה המובנת מאליה שהם צריכים עזרה במשק הבית ולכן שכרו את שלגיה כאם בית. שלגיה עשתה את עבודתה נאמנה ודאגה שהגזע יהיה ללא רבב ( או שבב).

אותן השנים היו נפלאות ומלאות בחוויות, גמד מספר אחת וגמדה מספר שתיים חיו את החיים הטובים ומיצו אותם ככל יכולתם, דבר אחד הם לא עשו, הם לא חסכו.

כששאלו אותם על כך צחקו ואמרו "צריך ליהנות מהרגע, מי יודע מה יהיה מחר" וגם  "תמיד הסתדרנו  וכנראה גם תמיד נסתדר".

כשגמד מספר שלוש הגיע לבגרות וחגיגת בר המצווה עמדה בפתח רץ גמד מספר אחת לבנק ולקח הלוואה לכסות את האירוע.

כשהגיע גמד מספר ארבע לבגרות שוב ביקר גמד מספר אחת בבנק. הוא חזר לשם גם  כשגמד מספר חמש חגג.

כשגמדים שש ושבע הגיעו לפרקם פנה גמד מספר אחת להוריו בבקשה לעזרה, זה לא שגמד מספר אחת לא יכול היה להסתדר עם שתי חגיגות בר מצווה  נוספות, הבעיה הייתה שגמדה מספר ארבע בדיוק הודיעה לגמד מספר אחד וגמדה מספר שתיים על רצונה להירשם לאוניברסיטה, החיבור של עלות הלימודים יחד עם עלות חגיגות בר המצווה של גמד מספר שש וגמד מספר שבע הקשו על גמד מספר אחת  וזאת כיוון שגמד מספר שלוש סיים זה עתה שנתיים מוצלחות של מגורים עם חברתו לחיים והתחילו להישמע דיבורים על חתונה קרובה, גמד מספר אחת התחיל להילחץ, בערך באותו הזמן אושפזה  אם הבית שלגיה עקב הרעלת קיבה ( תפוח מורעל, אמא חורגת ומראה שדיברה יותר מדי ) מה שגרם למתח עם גמדה מספר שתיים שלא הרגישה בנוח שהגזע איבד את זוהרו.

אנו נעצור כאן שהרי כל אחד מאתנו מכיר את סיפורם של שבעת הגמדים, מזלנו שמדובר רק באגדה נפלאה מבית היוצר של האחים גרים.

מוסר ההשכל הוא שלא חשוב העשירון שבו אנו ממוקמים ומהי רמת החיים העכשווית שלנו.

על  ממשלות ישראל לדורותיהן שדואגות לדרג  אותנו על פי הכנסותינו ולא עפ"י חסכונותינו והוצאותינו ובכך מסמאות את עינינו נדבר בפעם אחרת.

מטרות, יעדים, תחנות חיים, חלומות, מאוויים, שאיפות, רצונות, כל אלו ועוד מהווים את כוכב הצפון שאמור להנחות אותנו במהלך חיינו, הם אלו שיגדירו האם אנו חיים את החיים שאנו רוצים לחיות או לא.

המשמעות הכלכלית כבדה אך ניתן לעמוד בה.

כל מה שדרוש הוא מחברת ועט ובן/בת הזוג.

תחשבו, תכתבו ותתמחרו – כך בונים תכנית, את התכנית של חייכם.

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

טופס יצירת קשר