טלפון 04-8211707

תכנון כלכלי למשפחות, בגובה העיניים

פורמולה למשכנתא לבניה עצמית

משכנתא לבניה עצמית

משכנתא לבניה הינה משכנתא מיוחדת כי הכסף עובר לחשבון הבנק של הלווים.
הכסף בחשבון הוא גם הזדמנות וגם מלכודת ודורש ניהול נכון של התקציב.

מתי אנו זקוקים למשכנתא לבנייה עצמית?

התשובה תלויה בעלויות קניית המגרש ובהון העצמי העומד לרשותכם.

בחישובים צריך לקחת בחשבון עלויות תכנון, אגרות ואנשי מקצוע שיעלו עשרות אלפי שקלים ביחד עוד לפני קבלת היתר הבניה. חשוב שאת העלויות האלה תשלמו מהכיס ולא מהלוואות.

טיפ נוסף הוא להשאיר כסף מזומן להתנהלות מול אנשי ביצוע למהלך הבניה, כל איש מקצוע, אם זה רצף, טייח, חשמלאי ועוד צריך לשלם משכורות ועל החומרים, במידה והוא יקבל חלק מהתשלום בתחילת העבודה המחיר צפוי להיות גמיש יותר והמוטיבציה גבוהה יותר.

בתחילת התהליך צריך לחשב גם את העלויות של אחרי גמר הבניה: מכשירי חשמל וריהוט, עלויות אלה צריכות לצאת מההון העצמי שלכם וצריך להשאיר להן כסף.

כמה אחוז מימון מערך הנכס נקבל?

אפשר לקבל עד 70% מימון.
בחלק מהמקרים ניתן לקבל אשראי נוסף בהלוואה משלימה לתקופה ארוכה בהחזר נמוך.

הבנק מעביר תשלומים רק אחרי גמר השלב.
לדוגמא: נניח ששמאי העריך את שווי הנכס בגמר שלד במיליון ₪ ואתם ביקשתם משכנתא של 50% מימון תוכלו לקבל 500,000 ₪ בגמר השלד, כלומר הקבלנים יקבלו את התשלום רק אחרי סיום העבודה.

חשוב לדעת!

  • בסופו של דבר יכולת ההחזר החודשית שלכם תקבע כמה משכנתא אתם יכולים לקחת ואת התקציב לבניה, על כן חישוב יכולת ההחזר צריך להיות הדבר הראשון בדרכנו לבית החדש.
  • מי שמתחיל את התכנון ללא בדיקה כלכלית עלול למצוא את עצמו עם החזרי משכנתא והלוואות משלימות שחונקות אותו כל חודש, מה שנקרא לחיות בעוני בבית של עשירים.
  • ישנן אפשרויות לגיוס כסף ופתרונות להתאמת ההחזר החודשי לעתידכם, הרבה יותר זול להתכונן מראש מאשר למצוא פתרונות לאחר מעשה.
  • במקרים מסוימים נכון לתכנן בית שיבנה בשלבים או לבנות יחידת דיור שתשלם את המשכנתא כל עוד הילדים קטנים.

  לשיחת ייעוץ ובדיקה חינם של המשכנתא לחץ כאן